Berkat - efektívna a adresná pomoc

Autor: Matej Sýkora | 5.11.2011 o 23:50 | (upravené 6.11.2011 o 10:15) Karma článku: 5,56 | Prečítané:  735x

Sme občianske združenie inšpirované Berkatom v Čechách. Chceme malou troškou prispieť k zlepšeniu stavu sveta. Drobnými, ale konkrétnymi aktivitami pomôcť ľuďom kdekoľvek na svete. Adresne a efektívne použiť získané prostriedky na zlepšenie ich života. Snažíme sa získať financie, aby sme sa o ne mohli podeliť s tými, ktorí ich potrebujú oveľa viac ako my.

Legenda o Berkate

Hoci nevyriešime všetky problémy (vlastne ani ich zlomok), má podľa mňa zmysel sa o niečo aspoň pokúsiť. Keď už nič iné, tak zopár pacientov niekde ďaleko v Afganistane bude vidieť vďaka - z pohľadu nášho európskeho zdravotníctva - "pár šupom" a jednoduchej operácii. Navyše, ľudia z českého Berkatu a oddaný spôsob, akým túto pomoc realizujú, sú z môjho pohľadu zárukou, že každé vyzbierané euro bude využité adresne a efektívne.

Toľko "suché" informácie z našej stránky, vrátane môjho osobného pohľadu, keďže som jeden zo zakladajúcich členov Berkat Slovensko, o.z. - ako znie náš oficiálny názov. Čo dodať? Za dôležité považujem napríklad to, že 100% vášho daru ide na konkrétnu pomoc v rámci projektov v Afganistane, Maroku a na Slovensku. Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak zase pre nás šijú - bez nároku na odmenu - mnohí dobrí ľudia. 3 076 € bol výťažok festivalu Jeden svet 2011 v Prievidzi na program transplantácií očných rohoviek... Je toho veľa, čo by som vám chcel povedať, aby som vystihol podstatu, o čom Berkat je. Aj preto sme na stránke vytvorili Sprievodcu projektom Adžamal, ktorým by sme radi predstavili našu hlavnú aktivitu.

Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili.

Snažíme sa robiť veci, ako najlepšie vieme. Zároveň však dodávame: Naše projekty sú len jedny z mnohých, ciele pomoci môžu byť rôzne. Určite nie sme jediní, ktorí sa snažia pomáhať a uchádzajú sa o váš dar. A tak mám pre vás ponuku. Pozrite si niekoľko nasledujúcich fotiek, ktoré súvisia s našimi projektami. Ak vás zaujmú, budeme radi, ak si o nich prečítate viac na našej stránke www.berkat.sk príp. www.facebook.com/berkating. A možno sa - dnes alebo niekedy nabudúce - rozhodnete pomôcť spolu s nami. Budeme radi a bude to pre nás veľký záväzok!

(Dôležitá poznámka: v Sprievodcovi projektom nájdete aj vysvetlenie legendy o Berkate a dvanástich tvári v obrázku vyššie.)


Operácia očnej rohovky

Transplantácia očnej rohovky 17-ročnej Safie Dr. Wahidom na klinike Nur (Svetlo) v Kábule.


Dedinka Agouti

Dedinka Agouti v pohorí Atlas v Maroku, do ktorej by sme čoskoro radi nakúpili ovocné stromy pre miestne rodiny.


Výrobky z Afganistanu

Jeden z ručne šitých výrobkov žien z dedín v okolí Kábulu - pokus o prienik tradičnej afgánskej módy do strednej Európy.

 

Pomoc Dominike

Dlhodobá pomoc postihnutému dievčatku Dominike pokračuje...

 

Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak

Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak - niektoré sú "dokonalé" (väčšinou od zručných dôchodkýň) a iné zase "spontánne" (od detí zo škôl).

 

Šperky z Kene

Šperky zo ženského centra Euphrasia v Nairobi v Keni, ktorých kúpou môžete navyše podporiť aj jeden z projektov Berkatu.


Škola v Agouti

Učiteľ Aziz kúpil z vyzbieraných peňazí počas festivalu Jeden svet v Prievidzi aj nádobu na vodu pre deti v škole v Agouti.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?