Berkat - efektívna a adresná pomoc

Autor: Matej Sýkora | 5.11.2011 o 23:50 | (upravené 6.11.2011 o 10:15) Karma článku: 5,56 | Prečítané:  707x

Sme občianske združenie inšpirované Berkatom v Čechách. Chceme malou troškou prispieť k zlepšeniu stavu sveta. Drobnými, ale konkrétnymi aktivitami pomôcť ľuďom kdekoľvek na svete. Adresne a efektívne použiť získané prostriedky na zlepšenie ich života. Snažíme sa získať financie, aby sme sa o ne mohli podeliť s tými, ktorí ich potrebujú oveľa viac ako my.

Legenda o Berkate

Hoci nevyriešime všetky problémy (vlastne ani ich zlomok), má podľa mňa zmysel sa o niečo aspoň pokúsiť. Keď už nič iné, tak zopár pacientov niekde ďaleko v Afganistane bude vidieť vďaka - z pohľadu nášho európskeho zdravotníctva - "pár šupom" a jednoduchej operácii. Navyše, ľudia z českého Berkatu a oddaný spôsob, akým túto pomoc realizujú, sú z môjho pohľadu zárukou, že každé vyzbierané euro bude využité adresne a efektívne.

Toľko "suché" informácie z našej stránky, vrátane môjho osobného pohľadu, keďže som jeden zo zakladajúcich členov Berkat Slovensko, o.z. - ako znie náš oficiálny názov. Čo dodať? Za dôležité považujem napríklad to, že 100% vášho daru ide na konkrétnu pomoc v rámci projektov v Afganistane, Maroku a na Slovensku. Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak zase pre nás šijú - bez nároku na odmenu - mnohí dobrí ľudia. 3 076 € bol výťažok festivalu Jeden svet 2011 v Prievidzi na program transplantácií očných rohoviek... Je toho veľa, čo by som vám chcel povedať, aby som vystihol podstatu, o čom Berkat je. Aj preto sme na stránke vytvorili Sprievodcu projektom Adžamal, ktorým by sme radi predstavili našu hlavnú aktivitu.

Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili.

Snažíme sa robiť veci, ako najlepšie vieme. Zároveň však dodávame: Naše projekty sú len jedny z mnohých, ciele pomoci môžu byť rôzne. Určite nie sme jediní, ktorí sa snažia pomáhať a uchádzajú sa o váš dar. A tak mám pre vás ponuku. Pozrite si niekoľko nasledujúcich fotiek, ktoré súvisia s našimi projektami. Ak vás zaujmú, budeme radi, ak si o nich prečítate viac na našej stránke www.berkat.sk príp. www.facebook.com/berkating. A možno sa - dnes alebo niekedy nabudúce - rozhodnete pomôcť spolu s nami. Budeme radi a bude to pre nás veľký záväzok!

(Dôležitá poznámka: v Sprievodcovi projektom nájdete aj vysvetlenie legendy o Berkate a dvanástich tvári v obrázku vyššie.)


Operácia očnej rohovky

Transplantácia očnej rohovky 17-ročnej Safie Dr. Wahidom na klinike Nur (Svetlo) v Kábule.


Dedinka Agouti

Dedinka Agouti v pohorí Atlas v Maroku, do ktorej by sme čoskoro radi nakúpili ovocné stromy pre miestne rodiny.


Výrobky z Afganistanu

Jeden z ručne šitých výrobkov žien z dedín v okolí Kábulu - pokus o prienik tradičnej afgánskej módy do strednej Európy.

 

Pomoc Dominike

Dlhodobá pomoc postihnutému dievčatku Dominike pokračuje...

 

Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak

Zázračné bábiky, ktoré pomáhajú vrátiť zrak - niektoré sú "dokonalé" (väčšinou od zručných dôchodkýň) a iné zase "spontánne" (od detí zo škôl).

 

Šperky z Kene

Šperky zo ženského centra Euphrasia v Nairobi v Keni, ktorých kúpou môžete navyše podporiť aj jeden z projektov Berkatu.


Škola v Agouti

Učiteľ Aziz kúpil z vyzbieraných peňazí počas festivalu Jeden svet v Prievidzi aj nádobu na vodu pre deti v škole v Agouti.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.


Už ste čítali?