Originálne nápady v kampani Každý iný - všetci rovní

Autor: Matej Sýkora | 4.1.2008 o 19:02 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  2336x

Čo je to kampaň Každý iný - všetci rovní som už párkrát spomínal... Tentokrát by sme to mohli zobrať trošku menej vážne... Pri medializácii tejto kampane sa vyskytlo niekoľko super nápadov. Teda, aspoň mne sa páčia.

 Skutočne štýlový je animák kampane, ktorý jednoducho a zaujímavo komunikuje posolstvo kampane... Ja to vnímam ako upozornenie na možnosť vzájomne sa dopĺňať - veď každý je dobrý v niečom inom.


 Podobne vydarený animák s chytľavým smiechom :-) mala aj talianska kampaň Každý iný - všetci rovní čiže Toti diferiti - toti egali. Niekedy ani netreba vedieť po taliansky a človek pochopí... Drvivá menšina zložila song kampane a aj keď ja takémuto druhu hudby nejako špeciálne neholdujem, táto pesnička mi príde celkom otvorená... Nerob iným, čo nechceš, aby iní robili tebe.


 Drvivá menšina vystupuje aj v spote kampane (dokonca aj s jedným vypípnutím ;-) a pekné myšlienky hovorí aj tvár slovenskej kampane Zdenka Predná.
Nechajte aj ostatných nech si žijú svoj život.

 Štýlové sú aj pozadia na mobilný telefón, ktorých motívy vzišli zo súťaže... Slzy máme rovnaké. No a neprehliadnite skutočne umelecké dielka zo súťaže. Keď ide o život, farbu nerieš.
Dovolím si predstaviť aj plagáty, ktoré sme využili na propagáciu v rámci nášho projektu... Prípadne máme aj nejaké nálepky a tak. ;-) Pod plagátmi je uvedený prepis textu.


Sme síce každý iný, ale práve to je tá podstata - vďaka našej jedinečnosti je náš život taký krásne pestrý. Môžeme sa navzájom obohatiť, pomôcť si a vyčariť úsmev na tvári... A to je oveľa príjemnejšie ako hľadať vymyslené problémy a vytvárať nezmyselné predsudky.


Kto sú títo ľudia? Aj keď budete čítať medzi riadkami, ťažko ich budete poznať. Určite si však všimnete, že každý je iný. Neviete kto je dobrý v matematike, dejepise či biológii. Kto lúšti krížovky alebo cvičí jógu. Kto má rád čokoládu a kto hip hop...

Sme síce každý iný, ale práve to je tá podstata - vďaka našej jedinečnosti je náš život taký krásne pestrý! Môžeme sa navzájom obohatiť, pomôcť si a vyčariť úsmev na tvári... A to je oveľa príjemnejšie ako vytvárať hlúpe a nezmyselné predsudky.


Kampaň "Každý iný – všetci rovní" je výzva Rady Európy smerom k podpore rôznorodosti, ľudských práv a participácie. Ľudia na celom svete sú rôzni v mnohých veciach... Napríklad vo viere či správaní, v tom ako vyzerajú, aké majú zvyky, čo sa im páči... Ale bez ohľadu na tieto rozdiely by sme mali mať všetci rovnaké práva.
Vedeli ste, že v niektorých regiónoch Európy sa ľudia, ktorí nemajú svetlú farbu pokožky, boja ísť osamote po uliciach? Že sa homosexuálne orientovaní ľudia nemôžu bozkávať na verejnosti bez strachu z obťažovania? Že niekde mať handicap znamená nemať prístup k verejnému životu? O tomto všetkom je táto kampaň - o rešpektovaní rôznorodosti, spoznaní ľudských práv a prevzatí vlastnej zodpovednosti smerom k svojim právam, ako aj o vôli verejne sa postaviť proti diskriminácii druhých.
Sme síce každý iný, ale práve to je tá podstata - vďaka našej jedinečnosti je náš život taký krásne pestrý! Môžeme sa navzájom obohatiť, pomôcť si a vyčariť úsmev na tvári... A to je oveľa príjemnejšie ako vytvárať hlúpe a nezmyselné predsudky.

 

Každý iný - všetci rovní Tento projekt bol financovaný z dotácie Ministerstva školstva Slovenskej republiky. Projekt sponzorsky podporila aj počítačová firma ISSO.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Zomrelo ďalších 16 ľudí, pribudlo 2785 nových prípadov

Celkovo sa koronavírusom na Slovensku nakazilo 51 728 ľudí. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 200 obetí.


Už ste čítali?